Pięknie zapakowany prezent to przyjemność nie tylko dla obdarowywanego, ale także dla obdarowującego. Z tego powodu warto się postarać i zadbać o staranne opakowanie dla upominku. Świetnym rozwiązaniem jest zapakowanie prezentu do pudełek ozdobnych tekturowych. Występują one w wielu rozmiarach i kolorach, dlatego można je dopasować do każdego rodzaju upominku i indywidualnych upodobań. Pudełka ozdobne z tektury mają także wiele innych zastosowań. Dlaczego warto więc wybierać właśnie takie warianty opakowań?

Pudełka tekturowe ozdobne – różnorodność kształtów do każdego prezentu

Każdy prezent jest inny – ma różne rozmiary i kształty. Z tego powodu bardzo ważne jest, że różnorodność pudełek tekturowych ozdobnych jest tak duża i pozwala na dopasowanie opakowania do zawartości. Przykładowo do zapakowania wina przeznaczone są pudełka składane, które w środku mają specjalne wypełnienie chroniące przed uszkodzeniem. Na rynku dostępne są także warianty z szybką, dzięki której upominki prezentują się bardzo estetycznie. Pudełka ozdobne tekturowe występują również w bardzo małych rozmiarach przeznaczonych do biżuterii lub innych małych prezentów. Poza tym istnieją też produkty w standardowych kształtach – kwadratowym, prostokątnym i okrągłym – ale wiele firm oferuje pudełka kartonowe o nieregularnych kształtach wybranych przez zleceniodawcę.

Pudełko tekturowe z pokrywką – idealne do przechowywania

Pudełko tekturowe z pokrywką nadaje się świetnie jako akcesorium do porządkowania przestrzeni i praktycznego dekorowania wnętrza. Takie produkty często wyposażone są w wygodne uchwyty, co pozwala na ich swobodne przenoszenie. Pudełka ozdobne tekturowe z pokrywką występują także w różnych kształtach i rozmiarach – są więc bardzo pakowne i praktyczne. Można w nich przechowywać zarówno dokumenty archiwalne, jak również dziecięce drobiazgi i pamiątki z podróży czy akcesoria biurowe, które nie są używane codziennie. Poza tym na pudełku tekturowym z pokrywką znajdują się różne wzory, które sprawiają, że opakowanie będzie pasowało do każdego wnętrza. W stonowanych pomieszczeniach o nowoczesnym wyglądzie dobrze będą sprawdzać się pudełka zdobione wzorami geometrycznymi. Do wnętrz w stylu skandynawskim można natomiast dobrać pudełka białe i szare, z nadrukowanymi grafikami. Wszystkie dostępne są w ofercie SILVER BOX.

Pudełko tekturowe z pokrywką jako materiał promocyjny

Pudełek tekturowych z pokrywką można używać także jako uzupełnienie kampanii marketingowej i brandingowej. Goście z pewnością będą zadowoleni, jeśli otrzymają materiały reklamowe w tak eleganckim opakowaniu okładkowym. Taki rodzaj opakowań z pewnością pomoże w zwiększeniu sprzedaży i wzmocni świadomość marki. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się wykonywaniem pudełek tekturowych ozdobnych z dowolnym napisem lub logo. Dodatkowo pudełko tekturowe z pokrywką może być wypełnione pianką, rafią lub atłasem, aby jeszcze bardziej podkreślić prestiż sprzedawanych produktów. Reklamowe pudełko tekturowe z pokrywką może także posłużyć jako doskonałe rozwiązanie dla regularnej sprzedaży danego produktu.

Tektura, czyli wytrzymały materiał zero waste

Do tworzenia pudełek ozdobnych tekturowych używa się trwałej i elastycznej tektury falistej. Jest to materiał w pełni ekologiczny, pozyskiwany w procesie recyklingu, a także nadający się do dalszej reprodukcji. Tektura falista nie posiada również żadnych sztucznych dodatków, dzięki czemu stanowi idealny przykład surowca zero waste i świetnie wpisuje się we współczesny trend dbania o środowisko naturalne. Poza tym tektura jest materiałem niezwykle solidnym i doskonale wykończonym. Pudełka tekturowe ozdobne mogą być też pokryte różnymi wzorami i kolorami, które nakłada się na materiał sprawdzonymi metodami wysokiej jakości. Dzięki temu pudełka z kartonu prezentują się bardzo elegancko i estetycznie. Dodatkowo pudełka ozdobne tekturowe, niezależnie od ich zastosowania, wyróżniają się dużą wytrzymałością, która pozwala na przechowywanie czy przenoszenie przedmiotów i materiałów nawet o dużym ciężarze, takich jak dokumenty, książki lub szklane butelki. Zapraszamy do poznania naszego asortymentu i składania zamówień.