Obecnie możemy zaobserwować różne techniki druku, które pozwalają nam na uzyskanie pożądanych, wręcz spektakularnych efektów. W zależności od rodzaju drukarki możemy spodziewać się odmiennych efektów, a każdy jej rodzaj wykorzystuje nieco inny typ farby. W poniższym artykule dowiedzą się Państwo, jakie są podstawowe, a także nowoczesne techniki drukarskie oraz jakie możliwości stwarza ich zastosowanie.

Sposoby wykonywania druku

Wyróżniamy trzy podstawowe techniki druku, czyli wklęsły, płaski, a także wypukły. Do najpopularniejszych rodzajów druku możemy zaliczyć technikę offset, sitodruk, tampodruk oraz druk cyfrowy.

Technika offset to odmiana druku płaskiego, w której dochodzi do przeniesienia obrazu z płaskiej matrycy przy pomocy cylindra, co pozwala na uzyskanie pożądanych rezultatów. Cały proces ma swój początek podczas przygotowania pliku oraz odpowiedniego naświetlenia światłoczułej blachy. Możemy wyróżnić offset zarówno, „na zimno”, jak i „na gorąco”, a jego zastosowanie ma miejsce szczególnie w zadruku podłoża papierowego. Jest to popularna technika druku, dająca niesamowite efekty, która doceniania jest m.in. w branży wydawniczej czy reklamowej.

Technika sitodruk należy do jednej z najstarszych technik znakowania, a jego zastosowanie jest niezwykle szerokie. Jest to metoda o szerokim spektrum zastosowania zarówno na papierze oraz drewnie, jak i na tkaninach, ceramice, a także szkle. Wyróżnia się on wysoką trwałością, co jest wyjątkowo ważnym aspektem w wielu branżach, a dzięki zastosowaniu bardzo dobrej jakości farb, uzyskamy efekty wizualne zachwycające niejednego klienta.

Technika tampodruk jest równie precyzyjnym rodzajem, co pozostałe, a jej wykorzystanie odbywa się poprzez użycie specjalnych farb nanoszonych przy pomocy miękkiego, najczęściej silikonowego stempla. Umożliwia to stworzenie fantastycznych nadruków, a samą technikę tampodruku stosujemy do znakowania ceramiki, drewna, metalu, szkła, a także przedmiotów z tworzyw sztucznych. W wyniku tego możemy uzyskać zamierzone efekty, które będą odznaczały się doskonałą widocznością, trwałością oraz czytelnością.

Druk cyfrowy jest niezwykle popularnym rozwiązaniem mającym swoje zastosowanie w reklamie do niewielkich zleceń oraz nakładów. Drukowania dokonuje się bezpośrednio z pliku, co ma niemałe znaczenie zwłaszcza pod względem czasowym. Co więcej, umożliwia on personalizację każdego wydruku, a jego realizacja najlepiej sprawdzi się do przygotowania broszur informacyjnych, ulotek czy wizytówek. Technologia cyfrowa wykorzystywana jest również do drukowania książek lub magazynów, jednak jedynie w niewielkich nakładach.

Oryginalne pudełka na wymiar

Znajomość rodzajów druku może wydawać się czymś mało przydatnym, jednak jej znaczenie wzrasta, kiedy zależy nam na uzyskaniu konkretnego efektu. Rodzaje druku mają swoje szerokie zastosowanie, a dzięki nim istnieje możliwość spersonalizowania różnego rodzaju przedmiotów. Nasza firma Silver Box oferuje wysokiej jakości rozwiązania związane z wykonywaniem pudełek na wymiar. Produkty dopasowujemy do indywidualnych potrzeb naszych klientów, aby wszelkie ich elementy były w pełni zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Wykonywane przez nas opakowania ozdobne charakteryzują się starannym wykończeniem i wykonaniem z wysokiej klasy trwałych materiałów. Zapewnia im to niebywałą odporność oraz atrakcyjność wizualną, co jest równie ważnym aspektem, przykuwającym uwagę każdej osoby.

Dostępne u nas pudełka na magnes czy pudełka z wieczkiem to elegancki sposób na zapakowanie wybranego przedmiotu, który można w wyjątkowy sposób spersonalizować podczas konsultacji. W trakcie składania zamówienia mogą Państwo wybrać zarówno typ okleiny, jak i dodatkowe ozdoby, sposób zamykania czy nadruk. Umożliwia nam to stworzenie pudełka zgodnego z Państwa oczekiwaniami, co jest dla nas kluczowym elementem udanej współpracy. W razie jakichkolwiek pytań mogą się Państwo z nami skontaktować w celu otrzymania odpowiedzi oraz profesjonalnej porady, co ułatwi dokonanie optymalnego wyboru, z którego efektów będą Państwo zadowoleni.